Визначні дати
9 березня -День народження Тараса Григоровича Шевченка

Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка– великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України.
(Натисніть на посилання)
8 березня - Міжнародний жіночий день
8 Березня в Україні та світі святкують Міжнародний жіночий день. Це день не лише про красу та весняний настрій, але й про жіночі права. А ще — це чудовий привід ще раз нагадати своїй мамі, сестрі, дружині чи подрузі, наскільки вони для вас особливі.
Зі святом весни, прекрасні дами! 🌸 Нехай цей день принесе вам радість, тепло та безліч приємних сюрпризів. Ви — справжні героїні нашого часу! 💐❤️ Нехай кожен ваш крок буде наповнений гідністю та великими досягненнями. 🚀💪

3 березня - Міжнародний
день письменника
3 березня кожного року весь світ відзначає професійне свято – Міжнародний день письменника (International Writers' Day). Подію заснував ПЕН-клуб (міжнародне об'єднання письменників) у 1986 році. В Україну свято прийшло аж у 2012 завдяки ініціативі української письменниці Лариси Ніцой.
Міжнародний день письменника можуть вважати своїм професійним днем також редактори, журналісти, історики та інші майстри слова. Саме 3 березня усі автори мають можливість зібратись для презентації творчих напрацювань, обговорення літературних новинок та нагородження найкращих за письменницьку діяльність.
(Натисніть на посилання)

21 лютого - Міжнародний день рідної мови
11 лютого - День безпеки в Інтернеті
Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Наприклад, 11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом "Разом для найкращого Інтернету".
Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об'єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.
Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об'єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.
В 2025 році День безпеки в Інтернеті припадає на 11 лютого.
22 січня - День Соборності України
День Соборності України - це свято на честь проголошення першої Незалежності та Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).
22 січня 1918 року незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради, а через рік, в 1919 році, в цей же день на Софійській площі у Києві відбулося офіційне об'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Так вперше за багато століть історичні українські регіони об'єдналися в одну державу.

6 січня - Хрещення Господнє
6 січня за новим церковним календарем відзначають Хрещення Господнє, або Богоявлення- одне з 12 головних свят у християн. 2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль - новоюліанський, тому неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжують дотримуватися старого стилю (юліанського), його збереження залишається правом релігійних громад і монастирів.
Водохреща стало окремим святом з кінця IV століття. Воно пов'язане з важливою віхою в земному житті Ісуса Христа - цього дня Спаситель прийняв хрещення від пророка Іоанна Предтечі в річці Йордан. В історії сказано, що після того, як хрестили Христа, річка Йордан пішла назад і змінила свою течію. До речі, це знамення повторюється щороку.
Головним символом Водохреща є вода - вважається, що вся вода в ніч на Водохреща стає цілющою і чудодійною і залишається такою протягом доби.

З Новим роком!
Ось і приходить Новий рік, вже стукає в двері! Нехай він принесе із собою тільки радість, здоров'я, щастя та добрі новини! А всі негаразди, хвороби та сум давайте залишимо позаду, не будемо брати у рік новий. І нехай неодмінно всі мрії збудуться! з Новим роком!
(Натисніть на кнопку)

25 грудня - Різдво Христове
Одне з найважливіших церковних свят, Різдво Христове, українці святкують від 1 вересня 2023 року 25 грудня. Відповідно, Святвечір розпочнеться з появою першої зірки 24 грудня.
У Різдвяний святвечір від щирого серця бажаємо, щоб збулися всі добрі надії і світлі мрії, щоб чудове свято подарувало велику радість, щоб для щасливого життя не було ніяких перешкод. Здоров'я і миру, достатку і віри, краси душі і взаємної любові!
(Натисніть на кнопку)

6 грудня - День Збройних сил України
та День Святого Миколая
День Святого Миколая — особливе свято, на яке з нетерпінням чекають дітки. Саме з ним в Україні традиційно розпочинається цикл зимових свят. День Святого Миколая за новим церковним календарем – 6 грудня. Також на цей день припадає відзначення Дня Збройних Сил України. Об'єднання цих свят символічно вказує на зв'язок між теплом і щедрістю святого та захистом і самопожертвою наших героїв. Це символічні свята, які зараз, у час повномасштабної війни в Україні, є особливо вагомими.
(Натисніть на кнопку)

30 листопада - всесвітній
День домашніх тварин

Щороку 30 листопада в багатьох країнах відзначається Всесвітній день домашніх тварин. Ідея про його заснування була озвучена на Міжнародному конгресі прибічників руху в захист природи, що проходив у Флоренції в 1931 році. Метою свята є виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, в тому числі і за домашніх тварин.
Протягом останнього двадцятиріччя вчені все сильніше переконуються у справедливості підтвердження «домашні тварини приносять щастя». Як показали наукові дослідження, домашні улюбленці сприяють виникненню загального почуття благополуччя, будучи свого роду легкими ліками, які запобігають нездужанню і поганому настрою. Адже щасливі люди, як правило, здорові .
(Натиснути на посилання)
Всеукраїнська кампанія
"16 днів проти насильства"
Щорічно з 25 листопада до 10 Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання населення в сім'ях, жорстокого приводу від дитини, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок
23 листопада - День пам`яті
жертв голодоморів
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024-му День пам'яті жертв голодоморів припадає на 23 листопада.
Закликаємо усіх згадати в Загальнонаціональній хвилині мовчання 23 листопада о 16.00 про мільйони людських життів, які Україна втратила через Голодомор і масові штучні голоди. Відвідайте у цей день місця пам'яті жертв Голодомору в своєму населеному пункті. Просимо також із настанням темряви запалити свічки пам'яті на підвіконнях – у власних домівках, офісах – де б ви не були. Адже кожен вогник у вікні – це вияв нашої скорботи, пам'яті і віри в майбутнє.
21 листопада - День
Гідності та Свободи
21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Цього дня, з інтервалом у дев'ять років, почалися дві доленосні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.
21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності в Києві почалися протестні дії української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади про прийняття курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Спочатку зібралося кілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції.
Однак на шкоду від подій Помаранчевої революції, цей раз обстоювання гідності та свободи коштувало багатьом українським патріотам життя: більше як сто людей загинули і понад 2 тисячі були поранені. У навесні 2014 року почалася збройна агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.
(Натиснути на посилання)
18 травня – Міжнародний день музеїв
Музеї – це ті заклади, в яких зупиняється час та пахне історією різних подій.
Музеї мають силу змінювати світ навколо нас. Вони є незрівнянними місцями відкриттів, навчають нас про наше минуле та відкривають наш розум для нових ідей, діляться досвідом поколінь. Завдяки своїм колекціям і програмам музеї створюють соціальну мережу, важливу для формування та розвитку свідомого та активного громадянського суспільства.
18 травня музейні працівники всього світу відзначають своє професійне свято.
Взято: https://nubip.edu.ua/node/109437
16 травня - День вишиванки
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане до єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.
В 2024 році День вишиванки припадає на 16 травня.